A dziś trochę o o magicznym składniku. Czy wiesz dlaczego produkty Monat tak pięknie pobudzają porost?
CAPIXYL – JEDEN Z GŁÓWNYCH SKŁADNIKÓW PRODUKTÓW MONAT 💚

👉 W serii Intense Repair znajduje się największe jego stężenie, stąd ma tak silne działanie pobudzające pracę mieszków włosowych oraz porost włosów!
☘️ Jest to wyciąg z Czerwonej Koniczyny. Inaczej – kompleks przeciwstarzeniowy, który pomaga chronić skórę głowy, wzmacnia i zagęszcza włosy oraz wspomaga ich naturalny porost. Pomaga również oczyszczać skórę głowy. Dodatkowo wpływa także na regenerację naskórka wokół mieszka włosowego, co przekłada się na poprawienie jego ukrwienia i aktywność.
☘️ Koniczyna ma w swoim składzie substancje przeciwutleniające, które chronią przez wolnymi rodnikami.
☘️ Składnik ten jest wynikiem 5 lat badań prowadzonych przez firmę w instytucie IEB (The Institut Européen de Biologie cellulaire) .Skuteczność Capixyl’u została potwierdzona badaniami klinicznymi. Ich wyniki pokazują , że zastosowanie tego surowca przyczynia się do wzrostu gęstości włosów aż o 46%, przyspiesza odrost włosów skuteczniej niż Minoxidil, dodatkowym atutem stosowania Capixyl’u jest brak efektów ubocznych.

☘️ Jest polecany dla produktów przeznaczonych do pielęgnacji włosów , preparatów anit-aging, oraz dla kosmetyków hypoalergicnzych.
☘️ Składa się on z ekstraktu z koniczyny czerwonej oraz peptydów odpowiedzialnych za pobudzenie wzrostu włosa (Acetyl Tetrapeptide-3).
☘️ W procesie wypadania włosów bierze udział DHT (Dihydrotestosteron). Wpływa on na skrócenie cyklu wzrostu włosa, przez co stają się one stopniowo krótsze i delikatniejsze. DHT powstaje z testosteronu przy udziale już 5-alfa-reduktazy. Najbardziej wrażliwe na działanie DHT są brodawki włosowe. Stosowanie ekstraktu z koniczyny czerwonej wpływa na hamowanie 5-alfa-redukazy, a co za tym idzie hamowanie wpływu DHT.

☘️ Capixyl jako składnik zdobył w 2011 roku nagrodę Innovation Zone Best Ingredient Award. ❤️
👏👏👏

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *